Makaleler » blog » Yaşına uygun oyuncak seçimi nasıl olmalı?

Yaşına uygun oyuncak seçimi nasıl olmalı?

Bebeğinizin oyuncak seçimi o dünyaya gözünü açtığından itibaren aylara ve yaşlara göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle bebeğinizin eğitimi açısından aldığınız oyuncakların ona ne kadar fayda sağladığı  oyuncağını ne kadar doğru kullanabilmesi için önce yaş grubuna uygun seçilmiş olması gerekir.

Bilindiği gibi bir bebeğin ilk ve en değerli oyuncağı kendi bedenidir. Bebek elini ,kolunu sallayarak , parmaklarını emerek kendi dünyasında eğlenir. Ayrıca doğduğundan itibaren dış dünyayı keşfetmeye başlar ve dikkatini renkler , ses ve şekillere vermektedir. Bu nedenle bebeğinizin ilk aylarda oyuncak seçimini yaparken , görsel ve işitsel duyularına hitap eden dönenceler ile onun dikkatini ve merakını gideren oyuncaklar oluşturmaktadır.  İlk aylarda zamanlarını en çok geçirdikleri yer olan yataklarının  üzerine yada kenarına asılabilen veya tutturulabilen, hareketli, ses çıkaran, renkli oyuncaklar tercih edilebilir. 

Bebeğiniz için oyuncak seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur, tüm bunların onun sağlığına zararsız olması , antibaktariyel özelliğe sahip olmasıdır.  Ayrıca oyuncakları  temizlenebilirliğine elverişli olduğuna özen göstermelisiniz. Sıra geldi işin en keyifli kısmına; onlarca renkli ,eğitici, zeka seviyesini geliştiren seçenekler  arasında bebeğiniz için en güzel ve kaliteli oyuncakları seçmeye.. Bebeğinizin gelişimini sağlayan bebek oyuncaklarını yumiden.com bebek oyuncakları kategorisine  tıklayarak seçebilirsiniz..  

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır